Přestaňte svůj život přežívat – začněte ŽÍT

V poslední době se stalo téměř trhákem slovní spojení JSEM NA CESTĚ. Vídám to na billboardech s reklamou na auta a jiné věci, vnímám „řvoucí“ titulky na internetu, v časopisech, prostě všude. Co to tedy vlastně znamená být na Cestě?

Je to život sám o sobě. Je to stav, kdy už nechcete přežívat, ale ŽÍT. Stav, kdy se z nevědomého člověka postupně stává člověk vědomý. Tedy ten, který touží poznat, kam směřuje a co je smyslem jeho života. Člověk, který usiluje o to, aby si uvědomil KDO je, co jsou jeho silné stránky, ale také slabiny, za které se nesoudí, ale učí se je maximálně využít. Jednoduše člověk, který touží vědět, jak se může stát hlavním hrdinou ve svém vlastním příběhu.

Rozhodující moment, kdy se rozhodneme na tuto cestu vydat, je u každého jiný. Někdo to má přirozeně nastavené od narození nebo k tomuto vědomí sám během svého života plynule dojde. Většina lidí se však k tomuto uvědomění bohužel dostává až přes nějakou nepříjemnou, někdy i velmi bolestnou životní zkušenost – rozchod s partnerem, nemoc, ztráta zaměstnání, smrt blízké osoby, prostě cokoliv, co člověka strhne na dno. V daný okamžik se to vše jeví jako bezvýchodná situace, ale kdo se právě v tento moment rozhodne, že nechce být obětí a uvědomí si, že je spousta věcí, které chce a „musí“ ve svém životě změnit, ten dostává na svém semaforu zelenou.

Úžasné na této cestě je skutečnost, že začínáte vnímat věci úplně z jiné perspektivy. Postupně se stáváte plně vědomým a cokoliv se vám v životě děje, vám začne dávat smysl. Postupně začínáte vidět souvislosti, chápat proč se vám určití lidé neustále vracejí do života a co vás chtějí naučit. Učíte se naslouchat a důvěřovat vašemu vnitřnímu hlasu a začínáte sami rozpoznávat kudy jít dál a kam raději nešlapat. Neznamená to, že ihned umíte vše změnit k dokonalosti, ale jen vědomí toho, že znáte správný směr, je naprosto uvolňující. Jednoduše se učíte být tím, kým skutečně jste.

Zkuste si představit, že řídíte auto a neustále bloudíte a najíždíte na špatné cesty. Jsou tam výmoly, díry, špatné osvětlení a vy se neustále vracíte na výchozí bod, abyste zkusili jet jiným směrem. Pak zastavíte, vystoupíte z auta a v momentě, kdy už jste úplně zoufalí a nevíte kudy jet dál, tak k vám přistoupí cizí člověk a podá vám mapu. A to je ten moment! Zda tuto mapu přijmete a využijete ji k tomu, aby vás dovedla tam, kam potřebujete, je jen na vás!

Protože vy rozhodujete o tom, kdy na tu pravou CESTU vykročíte.

Důležité je, abyste vnímali věci kolem vás – signály, nápovědy, prostě cokoliv co se vám snaží ukázat směr. Když tento signál zachytíte, jízda začíná.

Řeknu vám vtip, který je už velice starý a známý, přesně si ho už nepamatuji, ale podstata zůstává zachovalá. Byl jeden muž, který si opravdu moc přál vyhrát peníze v loterii. Každý večer chodil do postele s modlitbou: „Pane Bože prosím, moc si přeji vyhrát peníze v loterii. Prosím pomoz mi“.  Stále se nic nedělo a muž začínal být netrpělivý. Neustále opakoval tu samou prosbu: „Bože prosím, prosím, pomoz mi vyhrát ty peníze.“ Takto se to opakovalo každý večer po dobu několika měsíců, až už to Bůh nemohl vydržet a na muže zakřičel: „Tak už si konečně běž koupit ten los“!

Co z toho plyne? Že sny a přání nestačí. Je to jen a jen o vás, jste to VY a nikdo jiný, kdo může něco začít měnit. Jakmile se ve vás objeví odvaha, touha a vůle proměnit váš život k lepšímu, věřte mi, že pak se vám otevře celý vesmír a bude vás vaší cestou provázet. Tak už na nic nečekejte, běžte, kupte si „los“ a vydejte se na vaší cestu životem……